Szczepienia przeciw COVID-19 – pierwsze szkolenia

06.04.2021 r.  w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku rozpoczęły się szkolenia praktyczne dla farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych i fizjoterapeutów, którzy chcą szczepić przeciw koronawirusowi. Wcześniej każda z osób zaliczyła szkolenie teoretyczne.  Szkolenie praktyczne składa się z dwóch modułów: udzielania pierwszej pomocy oraz samego szczepienia (od przygotowania szczepionki aż po zastrzyk). Szkolenia odbywają się na fantomach.

W sumie zgłosiło się 300 osób z całego regionu. Nowe osoby do szczepień są potrzebne w związku z planowanym zwiększeniem szczepień w skali kraju od połowy miesiąca.