Przejdź do treści

Media społecznościowe

Spot na potrzeby komisji ds. walki z rakiem Parlamentu Europejskiego powstawał w CSM

30 listopada 2020 r. w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku gościliśmy  Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Frankowskiego, który przygotowuje materiały filmowe na potrzeby kampanii społecznej dotyczącej profilaktyki nowotworowej.

W Parlamencie Europejskim z inicjatywy polskiej delegacji  została utworzona Komisja do spraw walki z rakiem. W ramach kampanii promowane będą  zachowania, które pomogą w walce z rakiem, jego wcześniejszej diagnostyce, profilaktyce oraz skuteczniejszemu leczeniu poprzez połączenie wszystkich europejskich zdolności badawczych i zasobów finansowych.

Nowotwory są drugą najczęstszą przyczyną zgonów, po chorobach sercowo-naczyniowych. Biorąc pod uwagę skalę problemu i wyzwanie, jakim jest obecnie walka z rakiem, działania te są niezwykle ważne. Na nowotwory rocznie umiera 1,3 mln osób, z czego w Polsce ok. 110 tysięcy.

https://www.youtube.com/watch?v=mwaFIsTPbmE

Portal utworzony w ramach projektu "Wdrożenie programu rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z wykorzystaniem Centrum Symulacji Medycznej" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020.